Na 2. kole II. ligy družstvo mužů čtvrté

Oproti prvnímu kolu se družstvo mužů na druhém kole v Hranicích zlepšilo a vybojovalo 4. místo. Nejlepším bodovačem byl opět vrhač Radim Štefek se 24 body. V těsném závěsu za ním skončil vrhač Rosťa Kyzlink s 21 body. Třetí v bodování skončil Standa Záleský, který získal v bězích 16,5 bodu. Celkově po dvou kolech je naše družstvo na 5. místě. Podrobnou statistiku po dvou kolech si můžete prohlédnout ZDE.


Družstvo mužů po 1. kole páté

V sobotu 19. 5. se v Olomouci konalo 1. kolo II. ligy mužů sk. D, kde družstvo mužů Atletického oddílu Slavia Havířov obsadilo páté místo v konkurenci čtrnácti družstev. Nejlepšími bodovači družstva se stali vrhači - Radim Štefek získal 22 bodů, Rosťa Kyzlink 18. V chůzi obsadil druhé místo Jan Polášek a získal 9 bodů. Rovněž 9 bodů vybojoval Standa Záleský v souhrnu za disciplíny 3000 m překážek a 1500 m. Podrobnou statistiku za 1. kolo si můžete prohlédnout ZDE.


Informace ke zpracovávání osobních údajů

Na základě smlouvy s Českým atletickým svazem vám předkládáme informace o zpracovávání osobních údajů členů Atletického oddílu Slavia Havířov (naleznete ZDE ).
Již dříve členové při vyplnění oddílové přihlášky souhlasili se zpracováním osobních údajů, Český atletický svaz však vyžaduje opětovný souhlas a především povinné doplnění údajů o telefonní číslo a email. Pokud od nás neobdržíte email s formulářem k vyplnění, stáhněte si ho prosím ZDE, vyplňte, podepište a doručte našemu oddílu (naskenovaný emailem, příp. vložte do naší schránky na hale Slavia nebo nám jej zašlete poštou). Děkujeme.

Z Mistrovství ČR v hale bronz

Bronzovou medaili si přivezla z halového mistrovství České republiky v chůzi závodnice Atletického oddílu Slavia Havířov Edita Pipreková, která v kategorii starších žákyň zdolala trať na 3000 m v čase 18:11.11 min. Dalším závodníkům se na letošních mistrovstvích ČR příliš nedařilo. Největší naděje Lukáš Ožana si v běhu na 800 m skvělým časem 1:54.51 min. zajistil přímý postup do finále. Tam měl však kolizi s jiným závodníkem a doběhl až osmý.

Na MMaS nejlepší vrhači

Na sobotním Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek si nejlépe z atletů oddílu vedli vrhači. Stříbro vybojoval Radim Štefek, výkonem 13.03 m a bronz Rostislav Kyzlink (12.47 m). Další tři závodníci skončili těsně pod stupni vítězů. Čtvrté místo obsadil Daniel Přeček ve skoku o tyči i Matěj Linhart v běhu na 60 m překážek. Pro páté místo na trati 800 m doběhl Lukáš Ožana.

Skvělé výkony na Czech Indoor Gala

Czech Indoor Gala v ostravské hale nabídlo velké představení Pavla Masláka, odchovance Atletického oddílu Slavia Havířov, který zvítězil hned v obou bězích na 300 m. Náš oddíl měl zastoupení v národním programu v běhu na 800 m. Lukáš Ožana obsadil 7. místo svým nejlepším letošním výkonem 1:55.93. Skvělý výkon podal i dorostenec Vojtěch Zecha, který si v mužské konkurenci zaběhl svůj osobní rekord časem 2:00.29 a v oddílových tabulkách stoupá vzhůru. Dlouhodobé tabulky oddílu přepisoval i v sobotu 20.1. Daniel Přeček, který ve skoku o tyči zdolal laťku ve výši 426 cm.

První halové závody

Na prvním letošním halovém Mistrovství Moravy a Slezska obsadila Edita Pipreková čtvrté místo v kategorii starších žákyň na trati 3 km chůze. Ve stejný den se v doplňkovém závodě na 1500 m umístil Standa Záleský na 2. místě a Petr Ježek na čtvrtém, na trati 800 m doběhl Lukáš Ožana na 4. místě. Pěkná umístění mají závodníci i z dalších halových závodů. Na Akademickém Mistrovství ČR skočil o tyči Daniel Přeček výkonem 420 cm pro 5. místo a Lukáš Ožana doběhl na trati 1500 m sedmý. Už 6. ledna na zahajovacích závodech v Ostravě byl Daniel Přeček ve skoku o tyči třetí výkonem 415 cm a žákyně Elena Pipreková na 4. místě v běhu na 60 m překážek, ve stejné disciplíně jen v kategorii mužů byl Matěj Linhart sedmý.

Děkujeme za podporu