Sraz na 1. kolo II. ligy mužů

Sraz na 1. kolo II. ligy mužů, které se koná v sobotu 19. 5. 2018 v Olomouci, je v 7:45 hod. na stadionu v Havířově.

Z Mistrovství ČR v hale bronz

Bronzovou medaili si přivezla z halového mistrovství České republiky v chůzi závodnice Atletického oddílu Slavia Havířov Edita Pipreková, která v kategorii starších žákyň zdolala trať na 3000 m v čase 18:11.11 min. Dalším závodníkům se na letošních mistrovstvích ČR příliš nedařilo. Největší naděje Lukáš Ožana si v běhu na 800 m skvělým časem 1:54.51 min. zajistil přímý postup do finále. Tam měl však kolizi s jiným závodníkem a doběhl až osmý.

Na MMaS nejlepší vrhači

Na sobotním Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek si nejlépe z atletů oddílu vedli vrhači. Stříbro vybojoval Radim Štefek, výkonem 13.03 m a bronz Rostislav Kyzlink (12.47 m). Další tři závodníci skončili těsně pod stupni vítězů. Čtvrté místo obsadil Daniel Přeček ve skoku o tyči i Matěj Linhart v běhu na 60 m překážek. Pro páté místo na trati 800 m doběhl Lukáš Ožana.

Skvělé výkony na Czech Indoor Gala

Czech Indoor Gala v ostravské hale nabídlo velké představení Pavla Masláka, odchovance Atletického oddílu Slavia Havířov, který zvítězil hned v obou bězích na 300 m. Náš oddíl měl zastoupení v národním programu v běhu na 800 m. Lukáš Ožana obsadil 7. místo svým nejlepším letošním výkonem 1:55.93. Skvělý výkon podal i dorostenec Vojtěch Zecha, který si v mužské konkurenci zaběhl svůj osobní rekord časem 2:00.29 a v oddílových tabulkách stoupá vzhůru. Dlouhodobé tabulky oddílu přepisoval i v sobotu 20.1. Daniel Přeček, který ve skoku o tyči zdolal laťku ve výši 426 cm.

První halové závody

Na prvním letošním halovém Mistrovství Moravy a Slezska obsadila Edita Pipreková čtvrté místo v kategorii starších žákyň na trati 3 km chůze. Ve stejný den se v doplňkovém závodě na 1500 m umístil Standa Záleský na 2. místě a Petr Ježek na čtvrtém, na trati 800 m doběhl Lukáš Ožana na 4. místě. Pěkná umístění mají závodníci i z dalších halových závodů. Na Akademickém Mistrovství ČR skočil o tyči Daniel Přeček výkonem 420 cm pro 5. místo a Lukáš Ožana doběhl na trati 1500 m sedmý. Už 6. ledna na zahajovacích závodech v Ostravě byl Daniel Přeček ve skoku o tyči třetí výkonem 415 cm a žákyně Elena Pipreková na 4. místě v běhu na 60 m překážek, ve stejné disciplíně jen v kategorii mužů byl Matěj Linhart sedmý.