aktuality termínovka statistiky galerie kontakt historie

@atletikahavirov

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU

Co se vám vybaví jako první, když se řekne sezona 2015 a co Vás nejvíce potěšilo?
Samozřejmě postup družstva mužů do 1. ligy. Bronz Petry Klementové na MČR venku a první místo Lukáše Ožany v anketě sportovec roku města Havířova v kategorii dorostu. Radost mi udělala i přípravka, která se loni poprvé zúčastnila Beskydského poháru přípravek a obsadila výborné sedmé místo v konkurenci krajských družstev.

Na co se těšíte v letošním roce? Co lze očekávat?
Bylo by příjemným potěšením vidět jak se naši závodníci zlepšují. Doufám, že budou pokračovat v dobrých výkonech a navážou tak na celkem úspěšnou halovou sezonu, kde za zmínku stojí titul Mistra ČR Lukáše Ožany na 1500 m v kategorii juniorů a druhé místo na MČR Petry Klementové ve vrhu koulí v kategorii žen, čímž se dostala do reprezentace. Očekávám, že závodníci v družstvu mužů budou srdnatě bojovat v 1. lize družstev mužů a že se předvedou jako skutečný tým. V kategorii jednotlivců pak věřím opět v nějaké medaile nejlépe zlaté na MČR pod otevřeným nebem. Dále doufám v dobrou práci trenérů v kategorii přípravek tak, aby se děti nadchly pro atletiku.

Kolik jste postavili družstev a co od nich očekávat?
Družstvo mužů bude závodit v 1. lize. Junioři si zazávodí v Moravské soutěži. Družstva přípravek chlapeckých i dívčích kategorií se zúčastní Beskydského poháru přípravek jako v loňském roce a ti úplně nejmenší si zkusí poprvé Atletickou ligu minipřípravek. Důležité je u těch nejmladších kategorií, aby si děti zazávodily a více přilnuly k atletice, aby je atletika bavila a přinesla jim krásné zážitky. Obdobné je to i u družstva juniorů.

Loni Havířovské družstvo mužů postoupilo suverénním způsobem do první ligy, když zvítězilo ve všech čtyřech ligových kolech. Co na to říkáte? Jaké jsou cíle v první lize? Kolem jakého místa se chcete pohybovat?
Bylo to impozantní vítězství, o které se zasloužili všichni naši závodníci. Nejvíce bodů nasbírali Radim Štefek, Lukáš Ožana, Rosťa Kyzlink a Jirka Korejz. Suverenitu jsme potvrdili v posledním kole, kdy jsme nad druhým družstvem zvítězili o více než 100 bodů. Základním cílem v první lize bude udržení, a to nejlépe ve středu tabulky, abychom nemuseli absolvovat baráž. Takže nejhůře páté místo, ale když to bude lepší, nebudu se zlobit.

Bylo těžké sestavit družstvo pro letošní rok?
Družstvo pro letošní rok je dáno základem našich odchovanců a jejich výkonností. Snažili jsme se získat posily - na přestup přišli tři závodníci z Karviné, na hostování máme posily z Vítkovic a jednoho slovenského vytrvalce. Otázkou je, zda mají patřičnou výkonnost na první ligu, to se uvidí až na samotných závodech. Oproti minulým letům to s posilami vypadá podstatně nadějněji.

Máte nějaké vize, které byste chtěl realizovat v atletice?
Stabilizovat skupinu trenérů tak, aby dlouho vydrželi u atletiky, zvyšovat jejich kvalifikace, aby to bylo ku prospěchu jejich práce se svěřenci. Rozšířit rozhodcovské činovníky, které potřebujeme pro pořádání našich závodů. Dále by to chtělo provést retoping atletické dráhy a přilehlých sektorů (rekonstrukce povrchových vrstev) a získat nové doskočiště pro skok vysoký. To je ovšem odvislé od získání finančních prostředků investičního charakteru.

otevřený stadion
pro veřejnost


pondělí
středa
čtvrtek
16.00-19.00
přijďte si zasportovat jen tak nebo pod vedením jednoho z profi trenérů
děkujeme za podporu

Statutární město Havířov

. . .

další odkazy© webshop :: All rights reserved.